18 Kwi

Obróbka metali w przemyśle

Obróbka przemysłowa metali polega na zaprojektowaniu, produkcji i toczeniu elementów zleconych przez klienta. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych programów technologicznych, cyfrowego sterowania czy zautomatyzowanej linii produkcyjnej, uzyskane elementy charakteryzują się niezwykłą precyzyjnością wykonania.

Metale są wykorzystywane praktycznie w każdym sektorze gospodarczym. Na przykład stal – w budownictwie stanowi jeden z najważniejszych materiałów konstrukcyjnych. Najczęściej używane w tej dziedzinie gospodarki gatunki stali to stale niskostopowe i ogólnego przeznaczenia. Stali używa się m.in. do produkcji karoserii samochodowych czy pokrycia dachu. W budownictwie stalowe elementy konstrukcji muszą być wykonane z nadzwyczajną dokładnością – gwarancją takiej dokładności jest np. technologia cięcia laserowego CNC.

Do usług w obrębie obróbek CNC należy: gięcie metali, wycinanie, spawanie elementów. Technologia ta jest niezastąpiona w przypadku seryjnej i powtarzalnej produkcji. Zaletą CNC jest również znaczne skrócenie czasu produkcji poprzez ograniczenie długich przygotowań i innych mozolnych prac.

Do obróbki metali zalicza się również spawanie – łączenie materiałów przez ich nagrzanie i stopienie w miejscu łączenia z dodaniem lub bez dodania spoiwa. Metoda MIG, która znajduje się w naszej ofercie, znajduje szerokie zastosowanie w spawaniu elementów konstrukcyjnych, stali niestopowych, niskostopowych i wysokostopowych, spawanie aluminium, magnezu, miedzi, tytanu oraz ich stopów.

Podstawą każdej hali produkcyjnej jest profesjonalne osprzętowanie. Nasz nowoczesny park maszynowy oraz długoletnie doświadczenie pozwala nam na dotrzymaniu terminowości każdego zlecenia. Zapraszamy do zapoznania się w pełni z naszą ofertą i do składania zamówień.