28 Lut

Wycinanie laserem – na czym polega technologia cięcia laserowego i jakie jest jej zastosowanie?

Technika cięcia laserowego zrewolucjonizowała branżę metalurgiczną. Wykorzystanie tej techniki otworzyło wiele nowych możliwości w spawaniu i obróbce metalu dzięki niesamowitej precyzji, jaką oferuje cięcie laserem. Cięcie laserowe jest procesem, w którym energia wiązki laserowej padającej na powierzchnię obrabianego materiału powoduje stopienie i spalenie, stopienie, bądź odparowanie ciętego materiału. Głównymi zaletami cięcia laserem są: bardzo wysoka precyzja, znaczne zautomatyzowanie procesu obróbki, wysoka wydajność i szybkość obróbki.

Nazwa Laser jest akronimem od Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation (ang. Wzmocnienie Światła Poprzez Wymuszoną Emisję Promieniowania). Promieniowanie laserowe jest spójne w czasie i przestrzeni, spolaryzowane, ma postać wiązki o bardzo małej rozbieżności. Wykorzystywany w obróbce metali zapewnia równe i precyzyjne krawędzie. Cięcie laserowe wykorzystywane jest również przy obróbce innych materiałów – jak drewna, szkła, papieru, materiałów ceramicznych.

Rodzaj cięcia laserowego zależy od właściwości ciętego metalu. Wyróżnia się trzy odmiany cięcia: cięcie ze spalaniem materiału, cięcie ze stapianiem i wydmuchiwaniem materiału, cięcie z odparowaniem materiału. Metody różnią się między sobą głównie rodzajem i sposobem zastosowania gazu roboczego.

W naszej firmie lasery są obsługiwane przez wykfalifikowany i doświadczony personel. Zawsze dotrzymujemy terminów realizacji zamówienia, dzięki czemu zdobyliśmy zaufanie wielu klientów z całej Polski. Stosowanie metody CNC gwarantuje dokładność i powtarzalności ciętych detali. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i składanie zamówień.